Brafitting – Sztuka doboru biusotnosza

Już pewnie się zorientowałaś, że jedną z dziedzin, którymi się zajmuję, jest brafitting. Swoją przygodę z bielizną, jej profesjonalnym doborem i pomaganiem kobietom, zaczęłam dobre 12 lat temu… jak ten czas leci. Dzisiaj świadomość kobiet jest duuużo większa niż gdy zaczynałam ale nadal dużo pracy jeszcze przede mną.
Na szczęście większość z nas wie, że coś tam w trawie piszczy, nawet szukamy pomocy, problemem pozostaje jakość tej pomocy.
Gdy już postanowisz, że oddasz swój biust w ręce specjalisty… pamiętaj, że prawdziwy brafitting jest możliwy tylko wtedy, gdy brafitterka dysponuje bielizną w naprawdę szerokim zakresie rozmiarów, nie musi wtedy iść na kompromisy. Nie każda Pani sprzedająca w sklepie z bielizną jest brafitterką.

Tu na blogu, w zakładce Bielizna będę co jakiś czas opisywała swoje „przemyślenia” na ten temat. Postaram się napisać jak najwięcej w tym temacie… kto wie, może pomogę choć jednej osobie.

Zaczynamy więc 🙂

Brafitting dosłownie

Brafitting to angielski termin oznaczający dobieranie biustonosza. Idea brafittingu polega na dobieraniu biustonoszy tak, by były nie tylko wygodne i dawały komfort ruchu w każdym rozmiarze, ale również ładnie kształtowały piersi, podkreślając odpowiednio sylwetkę kobiety.

Brafitting podkreśla fakt, że każda z nas jest inna i każda z nas potrzebuje innego podejścia i innego biustonosza. Brafitting stał się swojego rodzaju wiedzą, którą wbrew pozorom, poznały nieliczne kobiety. Do dziś szacuje się, że ponad 80% kobiet ciągle nosi, źle dobrane biustonosze. Tym samym dobrze dobrany biustonosza stał się atrybutem świadomej kobiety, dbającej o swoje piękno i zdrowie.

Dobrze dobrany = dobrze podtrzymujący biust

Nie jesteś pewna czy Twój biustonosz, to dobry biustonosz? Poniżej parę wskazówek, które pomogą Ci to zweryfikować:

  • Tył stanika leży poziomo, zapięcie pozostaje na tej samej wysokości – nie przesuwa się w górę w trakcie noszenia. Pas biustonosza leży na tym samym miejscu z przodu i z tyłu. Niezależnie od ruchów jego pozycja pozostaje niezmienna.
  • Piersi są uniesione nie dotykają brzucha, w całości mieszczą się w miseczkach, a nad krawędzią miseczki lub w okolicy pachy nie tworzą się „bułeczki” ani fałdki.
  • Fiszbiny leżą na klatce piersiowej, tuż przy granicy piersi, w żadnym miejscu nie dotykają piersi, tym bardziej się w nią nie wbijają, końcówka fiszbiny natomiast powinna celować w środek pachy.
  • Ramiączka nie wpijają się w ramiona, możesz swobodnie pod ramiączko wsadzić dwa palce, a ich długość jest odpowiednia gdy piersi są uniesione.

Jak sprawdzić czy wszystko leży jak należy?
Poruszaj się trochę, wykonaj parę gwałtownych ruchów. Jeśli mimo tego biustonosz się nie przesunął, a piersi nie wypłynęły z miseczek to znaczy, że biustonosz jest dobrze dopasowany.

źródło: Klinka Stanika So Chic

Jeśli chcesz zobaczyć bieliznę, którą sprzedaję, zajrzyj koniecznie do mojego sklepiku karoline.pl
Sprzedaję bieliznę kilku na prawdę fajnych marek, które znają się na bieliźnie i wiedzą co to brafitting  😉

Jeśli masz pytania to pisz do mnie śmiało.
Z powodzeniem pomagam kobietom w zakresie doboru bielizny zarówno podczas osobistych spotkań jak i przez telefon (tak, to możliwe, choć wymaga więcej cierpliwości z obu stron). Jeśli chcesz zobaczyć bieliznę, którą sprzedaję, zajrzyj koniecznie do mojego sklepiku karoline.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *